Whm panel hosting hesabı taşıma

Başka whm panelden başka whm paneline hesap aktarımı nasıl yapılır sırasıyla anlatacağız.

Yapmanız gereken işlem nedir ilk başta ona göre sırasıyla yapmamız gerek firma değişikliği yapmak istediğinizde vds veya reseller hesabınızda var olan hosting hesaplarını taşımak istiyorsanız takip edebilirsiniz.

Vds veya reseller hesabınıza başka firmada olan hosting hesabını taşımak için hesap bilgilerini girerek yeni whm paneline hesapları çekebilirsiniz veya elinizde var olan bir yedek dosyası var ise onunlada geri yükleme yapıp hesaplarınızı yeni whm panelinize yüklemiş olursunuz.

 

İlk başta hesapları taşıyacağınız whm paneline giriş yapınız sol menüde bulunan arama kısmına Transfer or Restore a cPanel Account yazın ve bu bölüme giriniz.

 

Açılan bölümden işaretli olan bölümü seçiniz ve karşı taraftaki whm panel bilgilerini giriniz ilk başta 1 seçenekteki bölümü seçip açılan yerde 2 seçenekten yedek dosyanızı Restore diyip hesapları yeni whm panelinize yükleyebilirsiniz.

 

Diğer seçenek ise hesabı başka hosting hesabınızdan çekebilirsiniz bunun içinde yapmanız gereken aynı ilk ekran görüntüsünden yola çıkacak olursak aynı adımları takip ederek bu sefer Transfer from Remote cPanel Account. seçip karşı taraftaki hesap bilgilerini ip adresini kullanıcı adını ve şifrini kullanarak hesabınızı yeni whm panelinize aktarmış olursunuz.

 

Üst resimde verildiği gibi bilgilerini doldurup transfer diyip işlemi başlatınız transfer işlemini başlattıktan sonra sonraki adım tamamlana kadar bekleyiniz işlem sorunsuz tamamlandıktan sonra bilgi ekranı verecektir.

 

Siz müşterilerimiz için ücretsiz bizden aldığınız hosting hizmetlerinizi ücretsiz olarak taşıma işlemi müşteri hizmetlerimizle destek sistemi ile iletişim kurup ücretsiz yardımcı olmak için 24 saat hizmet veremeye hazırız. 

  • 6 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Etkin Hale Getirilir.

Merhaba, Ücretsiz SSL Sertifikanızı nasıl aktif edeceğinizi aşağıda görsellerde ki adımları...

WHM Terminal Özelliğini Devre Dışı Bırakmak

Whm panel oldukça gelişmiş en hosting kontol panellerinde en popüler olan paneldir whm panel...

Powered by WHMCompleteSolution